T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Meram Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Meram Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 19/07/2018

Acil Sağlık Hizmetlerimiz 7/24 tam zamanlı olarak verilmektedir.

Acil Servis dağılımı; 


1- Yetişkin Acil Servis
2- Çocuk Acil Servis
3- Kadın Doğum Acil Servis

Yetişkin Acil Servis

Acil servisimiz kaliteli hizmeti en kısa zamanda verebilmek için yedi gün 24 saat çalışmaktadır. Servisimizde ayaktan hasta girişi ve ambulans girişi ayrı olarak düzenlenmiştir. Acil servisimiz yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan, travma odası, erkek ve kadın müşahede odaları, görüntüleme ünitesi, kritik yoğun bakım, genel toksikoloji yoğun bakım üniteleri ve bekleme alanlarından oluşmaktadır.

Her türlü ayaktan hastanın tanı ve tetkiklerinin yapıldığı ilk müracaat alanı olan yeşil alanda triyaj, tedavi odası, muayene odaları ve bekleme salonu bulunmaktadır. Yeterli tıbbi cihaz ve donanıma sahip olan sarı alan ve kırmızı alandaki hastalar, acil servis uzman ekibi ve konsültan hekimler eşliğinde tedavi altına alınmaktadırlar.

Travma ve resüsitasyon odalarında bulunan hastalara anında müdahale edilmekte olup hekimler tarafından gerekli görülürse ilgili birimlere yatışı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 20 yatak kapasiteli kadın müşahede ve 10 yatak kapasiteli erkek müşahede odaları bulunmaktadır.

Çocuk Acil Servis

2013 yılında faaliyete geçen çocuk acil servisimiz 18 yaş altı hastalarımıza hizmet vermektedir. Servisimiz muayene odaları, bekleme salonu, emzirme odası, tedavi odası, görüntüleme ünitesi ve 14 yataklı müşahede odasından oluşmaktadır.